Pěšky do školy…

Pěšky do školy…

Pojďte s námi pěšky do školy!

I naše základní škola se opět zapojí do tradiční podzimní výzvy, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro všechny děti. Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít.

Školní výzva Pěšky do školy bude probíhat od pátku 16. do čtvrtka 22. 9. 2022 v rámci Evropského týdne mobility, I my chceme upozornit na to, že ranní procházka je blahodárná pro zdraví, a to jak těla, tak ducha.

Prosíme všechny rodiče, aby umožnili svým dětem se do akce zapojit a vyzkoušet si, že jít do školy pěšky, nebo jet na koloběžce či na kole je zábavné a příjemné.

Děti si způsob cesty do školy budou zaznamenávat do tabulky ve své třídě podle následujících pravidel:

  • Pokud půjdou celou dobu pěšky, pojedou na kole, koloběžce nebo hromadnou dopravou, získají 1 bod.
  • Pokud přijedou autem, zaparkují minimálně 300 m od školy (parkoviště před zámkem) a zbytek cesty dojdou pěšky (= 5 minut chůze), získají 0,5 bodu.
  • Pokud přijedou autem až ke škole, získají 0 bodů.

Slavnostní projektový den proběhne 22. 9., kdy si připomeneme Mezinárodní den bez aut a v rámci vyučovacích předmětů se budeme věnovat dopravě a dopravní bezpečnosti.

Vítězná třída se může těšit na krásnou odměnu v rámci celorepublikového vyhodnocení. Jednotlivci se pak mohou spolu s rodiči zapojit individuálně do další soutěže, více na https://peskymestem.cz/kolobezka