Srdečně Vás zveme do Vídně…

Srdečně Vás zveme do Vídně…

Výlet je určen žákům 6. – 9. třídy.

Termín: pondělí 26. září 2022

Odjezd z Oldřišova v 5:30 hodin od budovy školy

Program:

Dopolední příjezd na zámek Schönbrunn a návštěva ZOO                                                                                                         Zoo se nachází v těsné blízkosti slavného barokního zámku Schönbrunn. K největším lákadlům vídeňské zoo patří  pandy velké, jimiž se může pochlubit jen málokterá světová zoo. Kromě pand, koal, slonů či sibiřských tygrů tu můžete vidět na 700 dalších druhů zvířat. Velmi oblíbený je i moderní pavilon s orangutany nebo s ledním medvědem.

Přejezd autobusem do centra Vídně. Společná procházka centrem Vídně s průvodcem.

Odpolední návštěva Přírodovědného muzea ve Vídni.                                                                                                                             V muzeu získáte fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry. Sál dinosaurů nabízí vedle koster a fosilií těchto obřích pravěkých zvířat rovněž velmi realisticky působící model alosaura, který je nejen pohyblivý, ale vydává i hrůzostrašný řev. Bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů. Skvostem sbírky je 29 500 let stará a pouhých jedenáct centimetrů vysoká „Willendorfská Venuše“, objevená v roce 1908 v dolnorakouském Wachau. Za vidění jistě stojí i největší a nejstarší sbírka meteoritů na světě vystavená v sále meteoritů. Obdivovat zde můžete celkem 1100 kamenů, které „spadly z nebe“. Za pomoci simulátoru si zde navíc můžete na obrazovce prohlédnout trojrozměrnou simulaci dopadu mohutného meteoritu na zemský povrch.

Odjezd z Vídně cca 17:30, návrat do Oldřišova kolem 22:00.

Cena: 800 Kč + 15 euro (nebo 400 Kč)

V ceně je zahrnuto: doprava a průvodcovské služby CK Tihelka Krnov, vstup do ZOO

Cena nezahrnuje cestovní připojištění (zajistí si každý sám).

S sebou: platný cestovní doklad, kartička zdravotní pojišťovny a potvrzení o cestovním připojištění, jídlo a pití na celý den, deštník, mobilní telefon, doporučené kapesné: 20 euro

Závaznou přihláškuodevzdejte do středy 7. 9. 2022 třídním učitelům, peníze do 16. 9. 2022 rovněž třídním učitelům. V případě neúčasti se hradí storno poplatek 800 Kč.

Závazná přihláška:

Jméno a příjmení:

Mobilní telefon žáka:

Číslo cestovního dokladu (pas nebo dětský občanský průkaz):

Podpis rodičů: