Vyberte jméno pro Mars Rover 2020

Vyberte jméno pro Mars Rover 2020

Červencový start vědeckého vozítka NASA s prozatímním názvem Mars Rover 2020 se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas dát tomuto pokročilému robotickému průzkumníkovi nějaké příhodnější jméno. Během dvou měsíců se v NASA sešlo přes 28 000 nápadů na jména nového marsovského roveru a ke každému z nich byla připojena krátká esej zdůvodňující, proč by právě tento jediný by měl být vybrán. Všechny návrhy byly zaslány americkými dětmi ze základních a středních škol a porota z nich po dlouhém pročítání vybrala devět finalistů, z nichž pouze jediný pojmenuje nové marsovské vozítko a bude moci přímo na kosmodromu sledovat jeho start. Vy všichni máte nyní jedinečnou příležitost tento výběr ovlivnit svým hlasováním.

Svůj hlas a přízeň můžete vyjádřit volbou na této webové stránce, kde stačí kliknout na červené tlačítko „VOTE“. Než se ale rozhodnete, kterému jménu dáte svůj hlas, možná vám pomůže přečíst si krátké eseje žáků, jejichž návrhy se do finále dostaly.
Staňte se i vy strůjci průzkumu hlubokého vesmíru… 🙂
Český překlad naleznete zde: Mars rover 2020

Zatím jsme až na 19. místě v pořadí počtu hlasování v rámci celého světa (hlasovalo v tomto čase pouze 1445 lidí)….
Pojďme to změnit 🙂
Pošlete tento odkaz svým známým a zapojte je do celosvětového průzkumu vesmíru…!

Stačí okopírovat tento odkaz: https://mars.nasa.gov/mars2020/participate/name-the-rover/