Vídeň, 26. 9. 2022

Vídeň, 26. 9. 2022

Sice brzké ranní vstávání, „úsporný“ režim v autobuse, který však po příjezdu do tohoto krásného města přešel v nadšení!
Nádherná historická zoologická zahrada je nejstarší na světě se zachovanou barokní menažérií.,
Prohlídka Schönnbrunnu, který patří k nejkrásnějším barokním zámkům v Evropě. Po větší část roku zde Habsburkové sídlili v nespočetných komnatách, které císařská velkorodina, mimo ceremoniálních prostor, obývala. V roce 1830 se tady narodil císař František Josef, který si vzal za manželku okouzlující Sisi a vládl v letech 1848-1916.
Dnes patří zámek díky svému historickému významu, Krásnému areálu a velkolepému vybavení k pamětihodnostem zařazeným do světového kulturního dědictví UNESCO.
To vše jsme viděli 🙂 !
Následovala prohlídka naprosto úžasného Přírodovědeckého muzea ve Vídni patřící mezi největší a nejvýznamnější světová muzea a jde také o největší muzeum v Rakousku.
Muzeum bylo vybudováno (podle projektu Gottfrieda Sempera a Karla von Hasenauera) jako stánek pro uložení, uchování a prezentaci obrovských sbírek dosud shromážděných v C.-k. dvorním kabinetu přírodnin. Otevřeno bylo 10. srpna roku 1889.

Následovala ještě prohlídka centra města, poslední nákupy a občerstvení… a návrat domů…

Musíme pochválit cestovní agenturu CK TIHELKA za bezpečnou a bezproblémovou jízdu, včetně zajištění skvělé průvodkyně.
Naše školní mládež se po většinu případů také chovala příkladně a poslouchala své vyučující. Těm samozřejmě velmi děkujeme za organizaci zájezdu a jejich strávený volný čas nad dohledem těchto teengarů 🙂

Na fotogalerii se můžete podívat zde.

Ještě jednou díky všem!

Vedení školy