Exkurze pro žáky 8. a 9. tř. – ZD Hlavnice

Exkurze pro žáky 8. a 9. tř. – ZD Hlavnice

Žáci 8. a 9. třídy se ve čtvrtek 10. října zúčastní exkurze do zemědělského družstva Hlavnice. Výroba mléčných výrobků, pěstování zemědělských plodin, zemědělská technika, živočišná výroba- to vše zde bude k vidění.
Exkurze má za cíl ukázat žákům práci v zemědělství a možnost pracovního zařazení. Pozice např. chovatel zvířat, pěstitel, dělník, mléčná výroba a jiné další obory.
Žáci zde uvidí naprosto vše – mlékárnu, přípravu, telata, techniku aj.
Sraz před školou v 8, 00 hod.
Po skončení této exkurze navštíví žáci velice zajímavou výstavu v Opavě na venkovní expozici Horního náměstí. Jedná se o panelovou výstavu kolem roku 1989 pohledem jednoho města.
Více informací o výstavě si můžete přečíst zde.

Žáci, kteří nemají povolenku o tom, že mohou zůstat v Opavě budou odvedeni na autobusovou zastávku. Dozor zde bude zajištěn až do odjezdu autobusu. Domů se již dopravují samostatně. Návrat do Oldřišova je v 13:29 hod.