CITY CAMPUS OSU

V úterý 14. 5. se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze v City Campusu Ostravské univerzity. Jakožto vědecké pracoviště se centrum zaměřuje na rozšiřování vědomostí v oblasti sportu, snaží se přenášet výsledky výzkumu do praktických aplikací, zvyšovat sportovní výkonnost a předcházet prevenci zranění. V rámci exkurze jsme zjistili, jak fungují moderní metody analýzy pohybu ve sportu. Díky biomechanické analýze jsme mohli detailně vidět, co se děje s lidským tělem při různých pohybových úkolech. Navštívili jsme jedinečnou laboratoř biomechaniky a zobrazovacích metod s nejmodernějšími technologiemi, seznámili jsme se s procesem zkoumání lidského pohybu, na základě kterého mohou vědci vytvářet následná doporučení související se zvýšením sportovního výkonu a prevencí zranění. Tyto nejmodernější technologie se také používají například v kinematografii (Avatar, Piráti z Karibiku atd.) a při vývoji videoher (EA Sports – fotbal, golf atd.). Zároveň jsme si prohlédli nové prostory campusu – učebny a tělocvičny. Celá exkurze nám byla velkou motivací do dalšího studia, tak třeba se někomu za 4 roky podaří  stát se studentem této unikátní fakulty.  (foto v galerii)

SIM