Biatlon v Opavě

Biatlon v Opavě

V pátek, 27. května proběhl v Opavě první ročník této sportovní soutěže pro žáky základních škol. Akci pořádalo pod záštitou primátora města Opavy Středisko volného času. Akce proběhla na Horním náměstí, kde byla organizátory připravena běžecká trať v délce 300 m. Tříčlenná družstva chlapců a děvčat od 6. do 9. tříd různých základních škol soutěžila ve štafetovém běhu 3×300 m a mezitím proběhla střelba z laserové vzduchovky na vzdálenost 5 m. Z 5 ran musel každý účastník závodu zasáhnout černé pole celkem 3 x. Pokud ne, následovala trestná kola, kdy se běželo okolo fontány „koule“.
Naše škola přijela za tříčlenného pedagogického doprovodu do Opavy z Oldřišova na kolech s celkem 27 závodníky! Měli jsme tedy 9 soutěžících družstev. Akce probíhala sice za silnějšího větru, ale vše jsme všichni zvládli 🙂
A určitě chcete vědět výsledek 🙂
No… „cinklo to…“ a ne jednou!
Máme celkem jeden bronz, dvě stříbra a dvě zlaté medaile!!!
Děkujeme všem soutěžícím, kteří jeli na tuto akci dobrovolně a s chutí a také našim vyučujícím za perfektní zvládnutí soutěže včetně výsledku!

Více o akci si můžete přečíst zde.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.