Projekt „Zhluboka dýchat“

Projekt „Zhluboka dýchat“

Informace k projektovému pobytu „Z hluboka dýchat“

Datum: pondělí 1. 10. – pátek 5. 10. 2018

Třída: 6. – 9. ročník

Místo: Penzion IRIS v Karlovicích u Vrbna pod Pradědem v CHKO Jeseníky

Odjezd: autobusem v pondělí 1. 10. 2018 v 9 hodin od ZŠ Oldřišov, při vstupu do autobusu žáci odevzdají podepsané prohlášení o bezinfekčnosti, poučení o bezpečnosti (bude žákům předáno, případně bude možné tiskopis stáhnout na webových stránkách školy) a kartičku zdravotní pojišťovny (originál)

Příjezd: pátek 5. 10. pravděpodobně v 18 hodin před školu

Strava: 5x denně, celodenní pitný režim, (začínáme v pondělí obědem a končíme v sobotu obědem)

Program: Tématem projektového pobytu je kvalita a čistota ovzduší. Jeho cílem je rozšířit vědomosti a zkušenosti žáků v problematice kvality ovzduší. Navazuje na školní projekt ze šk. r. 2016/2017, kdy žáci uskutečnili ve své obci průzkum týkající se vytápění obydlí. Žáci budou pracovat na drobných pokusech prověřujících čistotu ovzduší, význam stromů a zeleně pro čistotu ovzduší. Seznámí se podrobněji s obcí Karlovice, historií zdejšího lázeňství, a nejbližším okolím Karlovic, které má velmi zajímavou minulost. Do programu jsou zařazeny turistické vycházky (Údolí Bílé Opavy, zaniklá obec Adamov, Muzeum Kosárna, Muzeum Pod jelením vrchem). Základem programu je výuková část doplněná sportovními, výtvarnými a herními aktivitami.

Povinné vybavení
Jeden pár bílých ponožek pro měření emisí výfukových plynů.

Doporučené vybavení
Dostatek spodního prádla a ponožek, trika s krátkým i dlouhým rukávem, mikiny, bunda, tepláky (3x), pyžamo, šátek, kšiltovka, čepice, pevné boty do přírody, obuv do deště, papuče, ručník, osuška, hygienické potřeby, sluneční brýle, baterka, psací potřeby, blok, malý batůžek, láhev na pití, pláštěnka, kapesníky, léky (pokud užívá, odevzdá zdravotníkovi), společenské hry, kniha

Děti, kterým je špatně při cestě autobusem, si vezmou před odjezdem Kinedryl, všichni budou mít u sebe igelitový sáček pro případnou nevolnost!

Kapesné
Osobní kapesné záleží na vaší úvaze. V penzionu je bufet, kde si děti mohou koupit sladkosti a nápoje, je možná návštěva cukrárny.

Učitelský dozor:
Mgr. Miroslava Halámková, Mgr. Bronislava Janíková, Mgr. Petra Kanovská, Mgr. Helena Mocková, Mgr. Simona Drabčíková, Mgr. Tomáš Kupka a Mgr. Petra Kapusňáková

Zdravotní služba:
Po celou dobu pobytu bude přítomen zdravotník. Z vaší strany čekáme sdělení charakterizující zdravotní stav vašeho dítěte, zejména alergie (jídlo, hmyz, rostliny).

Upozornění:
Doporučujeme, aby si žáci sebou nebrali žádné cennosti, tablety, notebooky. Mobilní telefony mohou mít, ale jejich používání bude během pobytu omezeno. Za případné poškození nebo jejich ztrátu škola nenese odpovědnost!

Projektový pobyt se koná v rámci výuky a je pro žáky povinný. Případná neúčast je možná pouze z velmi závažných důvodů. V případě neodůvodněné nepřítomnosti na projektu budou dle zvážení brány hodiny jako neomluvené.

Projekt je financován (strava a ubytování) Státním fondem životního prostředí, příspěvek ze strany rodičů činí částka 500,- Kč. Tato částka bude použita na dopravu (cesta tam a zpět, výlet na Bílou Opavu). Tu vyberou třídní učitelé.

 

Fotogalerii z projektu naleznete zde: fotogalerie 

Video z projektu naleznete zde: video