Pěšky do školy…

Pěšky do školy…

Pojďte s námi pěšky do školy!

I naše škola se zapojí do tradiční podzimní výzvy, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro všechny děti. Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít.

Školní výzva Pěšky do školy bude probíhat od čtvrtku 16. do středy 22. 9. 2021 v rámci Evropského týdne mobility, jehož letošním heslem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. I my chceme upozornit na to, že ranní procházka je blahodárná pro zdraví, a to jak těla, tak ducha.

Prosíme všechny rodiče, aby umožnili svým dětem se do akce zapojit a vyzkoušet si, že jít do školy pěšky, nebo jet na koloběžce či na kole je zábavné a příjemné.

Děti si způsob své cesty budou zaznamenávat do tabulky ve své třídě podle následujících pravidel:

  • Pokud půjdou celou dobu pěšky, pojedou na kole, koloběžce nebo hromadnou dopravou, získají 1 bod.
  • Pokud přijedou autem, zaparkují minimálně 300m od školy (parkoviště před zámkem) a zbytek cesty dojdou pěšky (= 5 minut chůze), získají 0,5 bodu.
  • Pokud přijedou autem až ke škole, získají 0 bodů.

Slavnostní vyhlášení proběhne 22. 9., kdy si připomeneme Mezinárodní den bez aut. Vítězná třída se může těšit na krásnou odměnu.

Manuál projektu „Pěšky do školy“ si můžete prohlédnout zde…