5. třída – karanténa

5. třída – karanténa

Vážení rodiče,
ve dnech 30.11., 1.12. a 2. 12. 2021 došlo v 5. třídě ke kontaktu s pozitivní osobou. Neočkované osoby a osoby, které nejsou v ochranné lhůtě (180 dní po prodělaném Covidu) budou mít nařízenu karanténu. 

Karanténa bude ukončena po minimálně 7 dnech od kontaktu s pozitivní osobou v případě, že PCR, který osoba podstoupila mezi 5. – 7. dnem od kontaktu s pozitivním, je negativní a nebo maximálně po 14 dnech ode dne kontaktu s pozitivní osobou, pokud PCR test osoba neabsolvovala a je bez příznaků. 
Pokud absolvuje osoba v karanténě PCR test později než 5.-7. den po posledním kontaktu s pozitivní osobou,  a výsledek tohoto testu je negativní, může být ukončena karanténa dnem doručení zprávy o negativním výsledku PCR testu.

Dále nás krajská hygiena prosí o informování rodičů, viz níže:

„Krajská hygienická stanice MSK si Vás dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně. Takto urychlíte bezpečný návrat žáků, studentů či pedagogů do školy. Děkujeme!“

S pozdravem vedení školy